Stvorenie sveta

Kvíz

Stvorenie sveta prostredníctvom slova

Boh stvoril svet prostredníctvom Slov. Tie Slová sú láska, a teda Boh stvoril svet láskou.
Boh stvoril človeka ako objekt radosti a tú radosť s ním chcel zdieľať. Aby sa tak stalo, najskôr musel Boh pripraviť všetky veci, ktoré sú nevyhnutné pre človeka. Vysvetlíme si to na príklade s bábätkom. Pred jeho narodením pripravíme dojčenskú fľašku, detské oblečenie a postieľku. Rovnako tak Boh pripravil celé stvorenie pred tým, než stvoril človeka na zemi. To bol 95% diel zodpovednosti Boha.
Boh stvoril hory, rieky, zvieratá, rastliny a minerály a to všetko pre človeka. Existuje niekoľko tisíc rôznych chutí a druhov ovocia a všetky sú veľmi dobré. Prečo Boh toto všetko urobil pre človeka? Dôvodom je, že človek je Božím dieťaťom. Medzi nami je vzťah rodič – dieťa. A preto všetko, čo Boh považuje za chutné, je chutné aj pre človeka. Boh vytvoril len to, čo On sám považuje za dobré.
Teda všetko, čo Boh stvoril, celé stvorenie, predstavuje 95%. Boh stvoril svet prostredníctvom Slova (lásky), čo bolo vlastne Božím dielom zodpovednosti. Človek mal tiež vytvoriť nebo na zemi Slovom.
A teda čo je 5% dielom zodpovednosti človeka? Človek má opätovať „lásku“ a „krásu“ Bohu a ustanoviť nebo na zemi, po ktorom Boh tak túžil. To predstavuje 5% diel zodpovednosti človeka.